DOM FORMACJI MISYJNEJ W CZCHOWIE ZAPRASZA

W Domu Formacji Misyjnej w Czchowie odbywają się dni formacji misyjnej (dfm), na które serdecznie zapraszamy:

Kwiecień: 30-3V Szkoła Animacji Misyjnej dla młodzieży (Io cz. 2)
Maj: 3-5 dla rodziców misjonarzy diecezjalnych
24-26 dla róż różańcowych

Czerwiec: 7-9 dla róż różańcowych
14-16 dla róż różańcowych
14-17 Lipiec: 28-3 VIII Szkoła Animacji Misyjnej dla księży, sióstr i świeckich

Sierpień: 26-30 Szkoła Animacji Misyjnej dla młodzieży (IIo cz. 1)

Zgłoszenia prosimy kierować do naszego biura. Początek spotkania w piątek o godz. 1800, a zakończenie w niedzielne południe.

Dojazd do Domu Formacji Misyjnej w Czchowie zalecamy przede wszystkim prywatnymi środkami lokomocji. Dom od Kościoła w Czchowie jest odległy o 3,7 km. Autobusem można dotrzeć na miejsce, ale wybór jest ograniczony:

Od poniedziałku do piątku linią Tarnów - Kąty (z Tarnowa o 1310, na Kozieńcu o 1440 - cały rok).

Od poniedziałku do piątku linią Brzesko - Iwkowa (z Brzeska o 1340, na Kozieńcu o 1427 - tylko w okresie nauki szkolnej).

MISYJNE WAKACJE Z BOGIEM

Papieskie Dzieła Misyjne w naszej diecezji, jak co roku, organizują Misyjne Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży. Oto terminy turnusów:

Dzieci:

24 VI - 5 VII Czchów (IIo po Io, IV i V)
24 VI - 5 VII Łęki (Io po IV i V)
5 VII - 16 VII Czchów (IIIo po Io i IIo)
3 VII - 14 VII Krynica - Słotwiny (Io po III i IV)
5 VIII - 16 VIII Krynica (IIo po Io, IV i V)
14 VIII - 25 VIII Czchów (Io po III i IV)

Młodzież:

22 VI - 3 VII Krynica-Słotwiny (młodzież gimnazjalna)
16 VII - 27 VII Czchów (młodzież szkół średnich)
3 VIII - 14 VIII Czchów (młodzież gimnazjalna)

Zgłoszenia przyjmujemy w naszym biurze. Telefax 0 prefiks 14/626-01-11

SZKOŁA ANIMACIJ MISYJNEJ

W dniach od 28 lipca do 3 sierpnia w diecezjalnym Domu Formacji Misyjnej w Czchowie będzie miała miejsce Szkoła Animacji Misyjnej. Są to dni formacyjne dla kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich, zwłaszcza tych, którzy m. in. pragną koordynować współpracę misyjną we wspólnotach parafialnych i szkolnych czy przygotować się do prowadzenia Misyjnych Wakacji z Bogiem. Szkoła daje bardzo praktyczny pogląd na konkretne zaangażowanie misyjne różnych grup i ruchów kościelnych w parafii.

MODLIMY SIĘ O POWOŁANIA MISYJNE

Niedziela Dobrego Pasterza (21 kwietnia) jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, a przez to dniem patronalnym Dzieła św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy więc o Kościele powszechnym oczekującym pasterzy, módlmy się o święte powołania misyjne z naszej diecezji.

Informacje o wymowie samego Dnia, propozycję nabożeństwa w intencji powołań oraz liturgię na tę Niedzielę znajdziemy w Misyjnych Materiałach Liturgicznych 2002 (s. 47-50), które zostały rozesłane do każdej parafii.

BIAŁY TYDZIEŃ

O propozycji zorganizowania dnia misyjnego w Białym Tygodniu piszemy jak zwykle w rubryce Papieskie Dzieła Misyjne. Misyjne Materiały Liturgiczne krajowej centrali PDM podają konkretne propozycje liturgiczne na ten dzień, jak i podprowadzającą doń katechezę (s. 67).

NABOŻEŃSTWO DLA CHORYCH

Misyjne Materiały Liturgiczne krajowej centrali PDM podają również wzór nabożeństwa dla chorych (s. 51-56) na dzień Zesłania Ducha Świętego, ponieważ jest on Dniem cierpienia w intencji misji.

RADIO PLUS O MISJACH

W każdy wtorek o godz. 1915 nasze diecezjalne radio nadaje cykliczną audycję misyjną dla dorosłych pt. Na misyjnym szlaku.

Przypominamy również, że każdy pierwszy wtorek miesiąca jest dniem misyjnym na antenie naszego diecezjalnego radia. Podczas mszy św. modlimy się za misje. W tych intencjach ofiarowany jest również wieczorny różaniec w radiu o 1930, do którego recytowania w studio zapraszamy chętnych, zwłaszcza z Róż Różańcowych tworzących grupy PDRW i DDM. Należy wcześniej zgłosić swoją dyspozycyjność.

KASETY VIDEO DO WYPOŻYCZANIA

Nasze biuro dysponuje pewną ilością filmów na kasetach video do wypożyczania. Można je wykorzystać podczas jednostki lekcyjnej dla dzieci i młodzieży. Jest również szeroki wybór kaset biblijnych.

KASETY VIDEO DO NABYCIA

W naszym biurze można również nabyć filmy video przydatne do wykorzystania podczas katechezy czy spotkań dla dzieci. Polecamy filmy o dzieciach z Afryki pt.: Afrykańska szkoła i Dzieci Afryki oraz Kardynał z buszu.

PRZYDATNE LEKARSTWA

Księża pracujący na Ukrainie i Białorusi chętnie przyjęliby lekarstwa, które często nieużyteczne znajdują się w domach naszych parafian. Leki te można przekazać bezpośrednio zainteresowanym lub przez pośrednictwo naszego biura. Przed organizowaniem takiej akcji prosimy o kontakt.

ZBIERAJĄC UŻYWANE ZNACZKI POMAGAMY MISJOM

Obszerna informacja na ten temat została podana w pierwszym numerze 1997 roku na s. 72-73.