OD REDAKCJI

Drugi tegoroczny zeszyt diecezjalnego biuletynu, obok propozycji nabożeństw misyjnych na poszczególne miesiące, przychodzi nam również z pomocą duszpasterską w perspektywie pracy z dziećmi.

Nie zapomnijmy, że trwa Rok Jubileuszowy w naszym Kościele, który stwarza okazję do podjęcia misyjnego wyzwania zaraówno wśród dorosłych, młodzieży, jak i dzieci.

W duszpasterstwie z najmłodszymi nie zaniedbajmy misyjnego dnia Białego Tygodnia. Wpisany jest on na stałe w życie Kościoła w Polsce. Na ten dzień znajdziemy gotowe materiały (zobacz rubryka Papieskie Dzieła Misyjne oraz Misyjne Materiały Liturgiczne z warszawskiej dyrekcji PDM). Nie zapomnijmy, że w kontekście Eucharystii dzień ten ma być pierwszą, dobrze wykorzystaną okazją spotkania dzieci z ich Papieskim Dziełem Misyjnym (PDMD).

Dzień Matki czy zakończenia roku szkolnego dla dzieci również możemy zaanimować misyjnie. Krótkie notatki o krajach misyjnych i dane statystyczne mogą posłużyć zarówno na ambonie, jak i w klasie podczas katechezy oraz do własnych przemyśleń.

Zwróćmy uwagę na rubrykę Informacje. Podajemy w niej czas turnusów Misyjnych Wakacji z Bogiem dla dzieci i młodzieży. Dla dzieci, pragnących ożywić swój kontakt z językiem angielskim, którego uczą się w ciągu roku szkolnego, proponujemy, w ciągu dziesięciu wakacyjnych dni, praktyczny dostęp do owego języka. Będą one miały okazję utrwalić swe wiadomości, a także nauczyć się słownictwa religijnego i samej modlitwy. Te wakacyjne dni są jednak przede wszystkim czasem formacji misyjnej, o czym nie powinni zapominać, zgłaszający dzieci i młodzież, katecheci czy rodzice. Księży, siostry i świeckich zapraszamy na Szkołę Animacji Misyjnej, która odbędzie się w pierwszych dniach lipca.